Binicili Süpürme Makinası

İçinde bulunan fırçalar, deterjan, su ve çeşitli aparatlar ile temizlik yapan araçlara süpürme makinası adı verilir. Bu araçlar arasında binili modeller de bulunmaktadır. Boyutuna ve kullanım alanına göre bu makinalar çeşitlenir. İç ve dış mekanlarda kullanım için farklı binicili süpürme makinaları vardır. Bu sayede farklı yerlerde zemin temizliği için tercih edebilirsiniz. Yerde bulunan en küçük atığı bile toplayıp etkili bir şekilde temizlik yapar. Özellikle zaman ve enerji tasarrufu sağladığı için büyük şirketler ve firmalar tarafından tercih edilir. Aynı zamanda sokak, cadde süpürmek için de daha büyük binicili süpürme makinaları vardır.

Binicili Süpürme Makinalarının Avantajları Nelerdir?

Özellikle okul, hastane, AVM gibi büyük yerlerde tercih edilen binicili süpürme makinaları, pek çok avantaja sahiptir. Zemin süpürme makinası olarak kullanılan bu araçların sunduğu avantajlar şunlardır:

  • Saatte 3500 ila 7000 m2 arası temizlik yapabilme özelliğine sahiptir.
  • Tek şarj ile 3-4 saat kesintisiz kullanabilir ve derinlemesine temizlik yapabilirsiniz.
  • Yalnızca süpürme işlevine değil silme, yıkama ve cilalama fonksiyonlarına da sahiptir.
  • Hem işgücü hem zaman hem de deterjandan tasarruf yapabilirsiniz.
  • Kolay erişilebilir olduğu için kirli ve temiz su tanklarını oldukça kolay bir şekilde temizleyebilirsiniz.
  • Farklı motor gücü, fırça çapı ve su tankı kapasitesine sahip modeller vardır. Bunlar arasından kullanım alanınıza göre seçim yaprak verimli kullanım yapabilirsiniz.
  • Binicili formda olduğu için yorulmadan aracı kullanabilir ve dilediğiniz alanda uzun süreli temizlik yapabilirsiniz.

Binicili süpürme makinası, özellikle büyük alanlarda kullanım açısından avantaj sağlar. Hem rahat hem de kısa süre içinde tüm zemini detaylı bir şekilde süpürebilirsiniz. Aynı zamanda yerdeki en küçük kırıntıyı bile atlamadan toplar. Bu sayede tüm artıkların toplandığından emin olabilir ve gerekirse süpürmeyle birlikte silme işlevini de kullanabilirsiniz.

Binicili Süpürme Makinaları Nasıl Çalışır?

Binicili süpürme makinaları, 1 adet kirli ve 1 adet temiz su haznesine sahiptir. Bu araçların ön kısmında bulunan fırça motorları yıkama işlemi yapar. Hatta kimi zaman bu fırça motoruna bir ped takarak silme işlemi de yapabilirsiniz. Binicili süpürme makinaları için bir sürücü gerekir. Ön kısmında bulunan direksiyon sayesinde bu araçları yönlendirmek oldukça kolaydır. Kapalı alanlar için daha küçük zemin süpürme makinası çeşitleri uygunken, sokak ve yollar için ise büyük araçlar kullanılır.

Temiz su haznesine eklenen yüzey temizleyici sayesinde zeminlerin daha kolay temizlenmesini sağlayabilirsiniz. Araçların arka kısmında yer alan sıyırıcı vakum lastiği sayesinde kirli su vakumlanıp kirli su tankına aktarılabilir. Aynı zamanda zemin temizleme makinaların arkasında bulunan tahliye hortumları ile kirli ve temiz su tankları kolayca temizlenebilir. Yer süpürme makinaları fiyatları ve özelliklerine göre kendinize uygun olanı tercih edebilirsiniz.

Binicili Zemin Süpürme Makinası Fiyatları

Farklı markalar tarafından farklı modellerde üretilen binicili zemin süpürme makinaları, çeşitli özelliklere sahiptir. Bu özellikler, yol süpürme makinası fiyatları belirlenirken göz önünde bulundurulur. Örneğin; aracın büyüklüğü her geçişte ne kadar alanı temizlediğini belirler. Sokak, cadde ve yol gibi alanların temizlenmesi için daha büyük araçlara gerek duyulur. AVM, okul, hastane gibi kapalı alanlar için ise küçük binicili süpürme makinaları uygundur. Farklı boyutlardaki binicili zemin temizleme makinaları farklı fiyatlara sahiptir.

Binicili zemin temizleme makinaları fiyatları aracın motor hacmi, enerji kaynağı ve su tankı kapasitesine göre de değişmektedir. Motor hacmi büyüdükçe bu makinaların performansı da artar. Yani büyük ve zorlu alanlar için oldukça uygundur. Akülü, elektrikli gibi farklı çeşitler de fiyat açısından farklılıklar sunar. Akülü modeller daha sık tercih edilir; çünkü kesintisiz çalışma kapasitesi ile uzun süreli temizlik imkanı sağlar. Oldukça kolay bir şekilde kullanabileceğiniz binicili temizlik makinaları sayesinde verimli bir temizlik yapabilirsiniz.