Aradığınız kriterlere uygun ilan bulunamadı.
İlanlarımızı görüntüleyebilir, ya da iletişim kanallarımızdan bizimle iletişime geçebilirsiniz

Dar Koridor İstif Makinası (VNA)

İsminden de anlaşıldığı üzere dar koridor istif makinaları, özellikle depolardaki dar koridorlarda istifleme amacıyla kullanılır. Telli ya da raylı sistem üzerinde çalışan bu makinaların çatalları, 180 derece dönebilir ve bu sayede dar koridorlarda daha rahat istifleme yapabilir. 14 metreye kadar istifleme yapabilen dar koridor istifleyiciler bulunmaktadır.

Dar Koridor İstif Makinaları Ne İşe Yarar?

Depolama alanlarında en sık kullanılan iş makinalarından biri olarak öne çıkan dar koridor istif makinası, Very Narrow Aisle olarak da bilinir. Bu yüzden VNA olarak da gösterilir. Man-up ve man-down olmak üzere 2 farklı versiyonu bulunur. Dar koridor istifleyicilerinin işlevleri arasında şunlar yer almaktadır:

  • Bu makinalar sayesinde paletlere doğrudan ve hızlı bir şekilde ulaşmak mümkündür.
  • Depodaki alandan tasarruf etmek ve bu alanı en iyi şekilde kullanmak için idealdir.
  • Depolama yaparken aynı rafların kullanılabilmesini sağlar.

Dar koridor istifleme makinalarının asıl amacı, yerden tasarruf etmektir. Örneğin; bu makinaların olmadığı depolarda yükler yatay olarak istiflenir. Bu da alan açısından istif kapasitesini düşürür. Ancak dar koridor istif makinası kullananlar dikey istifleme de yapabilmektedir. Böylece hem alandan tasarruf ederler hem de daha fazla ürün depolama imkanına sahip olurlar. Özellikle büyük ölçekli depolarda en sık kullanılan makinalardan biridir ve gereklidir. Dar yerlerde de rahatlıkla çalışabilmeyi ve istif yapabilmeyi sağlar.

Dar Koridor İstifleme Makinaları Hangi Özelliklere Sahiptir?

Depolardaki alanı maksimum verimli bir şekilde kullanmak için üretilen dar koridor makinaları, yüksek hızda palet yerleştirme özelliğine sahiptir. Aynı zamanda dar alanlarda bile yüksek performanslı bir şekilde çalışmayı mümkün kılar. Dar koridor istif makinası özellikleri arasında bulunan 1460 mm genişlikteki koridor aralığında bile çalışma kapasitesine sahip olma imkanı oldukça önemlidir. Çünkü bu genişlik ciddi anlamda çok küçüktür ve depolarda çalışmayı zor hale getirir. Ancak dar koridor istifleyiciler, bu konuda kolaylık sağlar ve çözüm sunar.

Bu makinaların maksimum çıkabileceği asansör yüksekliği 14,8 metredir. Ayrıca 1,5 tona kadar taşıma kapasitesine sahiptir. Bu sayede VNA makine ile oldukça dar alanlarda, çok yüksek raflara, ağır yükler istifleyebilirsiniz. Farklı özelliklere ve kapasitelere sahip çeşitli makinalar arasından ihtiyacınıza ve kullanım alanınıza uygun olanı tercih edebilirsiniz. Telli ve raylı kılavuzlar ile çalışabilme özelliğine sahip bu makinalar, operatörlerin güvenliği ve konforunu ön planda tutarak tasarlanmıştır. Hemen hepsi soğuk depolarda çalışmak için uygundur ve yüksek performans gösterir.

Dar Koridor İstifleyici Fiyatları Neye Göre Belirlenir?

Dar koridor istif makinaları oldukça farklı çeşide sahiptir. Bu çeşitlerin her biri farklı özellikleri ile öne çıkar. Farklı özelliklere sahip bu makinaların fiyatları da oldukça değişkendir. Fiyatlar belirlenirken yük taşıma kapasitesi, asansör yüksekliği, gövde tasarımı, marka gibi pek çok kriter göz önünde bulundurulur. Farklı markalar tarafından farklı modellerde pek çok seçenek sunulur. Dar koridor istif makinası kullanımı çeşitli alanları kapsadığı için bu modellerin hangi alana hitap ettiği fiyat açısından önemlidir.

Man-up ve man-down olmak üzere ikiye ayrılan dar koridor istifleyicilerin fiyatları arasında da farklar görülür. Man-up modeller operatörün yaya olarak kullanım yapmasını sağlar. Man-down olanlar ise operatör oturmalı özelliğe sahiptir. Kullanım açısından çeşitli kolaylıklara sahip bu araçlar, depolarda size kolaylık sağlar. Dar koridor istif makinası yorumları özellikle büyük depolarda çalışanlar tarafından olumlu görüşler almıştır. Siz de deponuzun daha iyi yönetilmesi ve dar alanlarda rahat bir şekilde istifleme yapmak için dar koridor istif makinalarını, bütçenize uygun olarak tercih edebilirsiniz.