El Silindiri

Asfalt serme, asfalt yama yapma, park alanı ve otopark zemin sıkıştırma gibi işlerde kullanılan el silindiri, rahat bir şekilde elle hareket ettirilebilir. İnsan gücüyle çalışan bu silindirler, zeminlerin pürüzsüz olmasını sağlar. İnşaat sektöründe oldukça sık tercih edilen ve önemli bir ekipman olarak öne çıkar. Kullanım açısından kolaylık sunduğu için işlerinizi kolay bir şekilde halletmenize yardımcı olur.

El Silindiri Ne İşe Yarar?

Asfalt, beton, toprak gibi zeminlerin sıkıştırılıp düz hale getirilmesi için kullanılan el silindirleri, özellikle inşaat sektörü ve yol çalışmalarında kullanılır. Hafif yapısı sayesinde el silindiri kullanımı oldukça kolaydır. İnsan gücüyle kullanılabilir ve zeminlerin düz hale gelmesini sağlar. Farklı yakıt türleri ve enerji kaynakları ile çalıştığı için çeşitli kullanım alanlarına hitap eder. Personel kontrolünde çalışan bu silindirler, elle kumanda edilir ve kolay manevra kabiliyetine sahiptir. Güçlü bir vibrasyon sistemine sahip olduğu için sıkıştırma konusunda verimlilik sağlar.

Büyük alanları sıkıştırma özelliğine sahip olduğu için geniş iş sahalarında kolaylık sağlar. İleri geri hareket etme fonksiyonu ile işlerinizi kısa süre içinde tamamlamanızı sağlar. Dizel yakıt türünde çalışan el silindirleri, yüksek performansları ile verimli bir şekilde çalışmanıza yardımcı olur. Vibrasyonlu el silindiri, güçlü etki alanına sahip olduğu için zeminleri pürüzsüz hale getirme konusunda oldukça etkilidir. Etrafında bulunan duvar, bina gibi yerleri etkisi altına alabilme ihtimali bulunduğundan çok büyük ve etrafı boş alanlarda çalışmak için idealdir.

El Silindiri Parçaları Nelerdir?

El silindiri içeriği pek çok parçadan oluşur. Bu parçalar modelden modele değişiklik gösterse de genel olarak tüm makinalarda bulunan belli ekipmanlar vardır. Bunlar aşağıda anlatılmıştır:

  • Push-stop: Geri hareket ederken operatörün duvara sıkışmasını önler.
  • Koruyucu kapak: İçinde bulunan motoru ve hidrolik sistemi korur.
  • Taşıma halkası: Ağırlık merkezinde bulunan bu halka, silindirin kolay bir şekilde taşınmasını sağlar.
  • Vibrasyon motoru: Güçlü titreşim motoru sayesinde daha iyi sıkıştırma yapar.
  • Bağımsız yürüyüş motorları: 2 adet bağımsız yürüyüş motoru vardır ve bunlar tamburların her birindedir. Her iki yönde de duvara tam yaslanabilme özelliğine sahiptir. Zincir kutusu yoktur.

El silindirleri sayesinde çalışma alanınızda farklı zeminleri sıkıştırarak dümdüz hale gelmelerini sağlayabilirsiniz. Tüm ekipmanları üstün performansa sahip olduğu için verimli bir şekilde çalışmanızı sağlar. El silindiri özellikleri farklı çeşitlere göre değişiklik gösterir. Örneğin; motor gücü, hangi zeminlere uygun olduğu, sıkıştırma kapasitesi gibi fonksiyonlar bakımından çeşitlidir.

El Silindiri Fiyatları Nasıldır?

Oldukça fazla model sunan el silindiri, sahip olduğu özelliklere göre farklı fiyatlandırılır. El silindiri fiyatları belirlenirken makinanın tasarımı, kaç metrekare alanı sıkıştırdığı, motor gücü, yakıt tipi, hangi zeminlere uygun olduğu gibi özellikleri dikkate alınır. Örneğin; benzinli modeller ile dizel yakıtla çalışan el silindirleri farklı fiyatlara sahiptir. Yüksek performansı ile öne çıkan bu el silindirleri oldukça verimlidir. Kesintisiz bir şekilde uzun süre çalışarak işinizi kısa süre içinde halletmenizi sağlar. Akülü modeller ise yakıt sarfiyatı bakımından avantajlıdır ve doğa dostudur.

Ayrıca vibrasyonlu el silindiri fiyatları, markaya göre de oldukça değişkendir. Çünkü markalar kullandıkları materyallerin kalitesi bakımından birbirinden ayrılır. Bu da fiyatlara yansır. Her marka farklı boyutlarda el silindiri sunar. Ergonomik gövdeye sahip el silindirlerinin ebatları da fiyatlar açısından önemli bir faktördür. Farklı ihtiyaçlara ve iş alanlarına hitap eden el silindirleri arasından ihtiyacınıza uygun olarak seçim yapabilirsiniz. Aynı zamanda geniş ürün çeşitliliği arasında bütçenize uygun olanı da bulabilirsiniz. Kiralama yöntemiyle de el silindirlerini çalışma alanlarınızda kullanabilirsiniz.