• 1
  • /
  • 29

Kazıcı Yükleyici

Traktörün ön gövdesine monte edilen yükleyici kova ile arkasına monte edilen kazıcı ekipmandan meydana gelen kazıcı yükleyici makinalar en çok tercih edilen araçların başında gelir. Kullanımı ve iş verimliliği son derece yüksek olan bu iş makinasının kullanım alanları çok çeşitlidir.

Kazıcı Yükleyici Kullanımı

Aracın arka kısmında bulunan kazıcı kazma işlemini yaparken, ön kısmındaki kova ile yükleme işlemini gerçekleştirir. Son derece ergonomik ve kullanımı kolaydır. Ayrıca iş faaliyetleri bakımından son derece verimli araçların başından gelmektedir. Kazıcı yükleyici kepçe kanal açma işlerine son derece uygun araçların başında gelir. Altyapı işlerinde en önemli demirbaş araç kazıcı yükleyici kepçe denilebilir. Araçlar son derece gelişmiş teknolojik araçlar olduğu için kullanan operatörlerde özel bir eğitim sürecinden geçerek ehliyet alırlar. Ekipman kadar kullanan ekip de çok önemlidir.

Kazıcı Yükleyici Kullanım Alanları

Kazıcı yükleyicilerin kullanım alanları çok çeşitlidir. İnşaat alanlarından, şehir şebeke altyapı çalışmalarında, kırsal alanlarda sulama kanallarının açılmasında, küçük çaplı temel kazılmasında ve yüklenmesinde sık kullanılmaktadır. Kazma işleminin yanı sıra yükleme işlerinde de son derece verimli olduğundan dolayı kum ocaklarında ve kireç ocaklarında da kullanılır. Büyük besi çiftliklerinde ihtiyaç duyulan araçlardandır. Bu özelliğinden dolayı iş makine parklarında da en fazla bulunan araç türüdür.

Kazıcı Yükleyici Modelleri

Kazıcı yükleyiciler kapasitelerine göre çeşitlilik arz eder. Yükleme ve kazma kapasitelerine göre motor çeşitlilikleri vardır. Güçlü makinaların yükleme miktarı ve kazma kapasiteleri de artar. Traktöre monte edildiği gibi ayrıca fabrika üretimi olan geniş kapasiteli yükleyici kazıcılar da vardır. Traktörlerin yetmediği alanlarda bu makineler kullanılmaktadır. Düşük kapasiteli işlerde mini kazıcı yükleyici çeşitleri de mevcuttur. Mini kazıcı yükleyiciler yakıt bakımından tasarruflu oldukları için iş kapasitesine göre sık tercih edilirler.

62 ss mini kazıcı yükleyici küçük bir araç olmasına karşın kullanımı çok kolay ve pratik bir araçtır. Çalışma alanının sınırlı olduğu alanlara en uygun modeldir. 62 ss mini kazıcı yükleyici araçlar çalışma saatlerinin yüksekliği ve garanti süresinin olması nedeniyle en ekonomik maliyetli araçlar arasındadır. Gelişen teknoloji ile her geçen yıl kazıcı yükleyici modelleri çeşitlenmektedir. İş kapasitesine göre ihtiyaç duyulan makinalar firmaların makina parklarında mevcuttur. Son yıllarda en hızlı gelişme gösteren sektörlerin başında kazıcı yükleyici makine sektörü gelmektedir. Kullanım alanlarının çok olmasından dolayı makine parklarındaki sayıları hızlı artmıştır.

Kazıcı Yükleyici Fiyatları

Sektörde en fazla rağbet edilen iş makine türü kazıcı yükleyicilerdir. Kullanım alanlarının çeşitliliğinden dolayı talebi en fazla olan araçtır. Bundan dolayı her makine parkında bulunması zorunludur. Sektörün hızla gelişmesi rekabeti artırmıştır. Bundan dolayı fiyatlandırmaları son derece makul seviyelerdedir. Hem kiralamada hem de kullanım alanlarında uzun vadede tasarruf da sağlamaktadır. İş gücü ve maliyetleri azaltırken, zaman tasarrufu kazandırmaktadır.

Ülke sektörlerinin içinde en fazla rekabet olan sektör iş makinası sektörüdür denilebilir. Rekabet kaliteyi artırırken modellerin çokluğu hizmet bedelini de düşürmüştür. Her gelir düzeyinde olan insanların bu araçlardan faydalanması son derece kolay hale gelmiştir. Ekonomik istikrar ve süreklilik fiyatlara da istikrar sağlamaktadır. Aşırı döviz dalgalanmalarından doğrudan etkilenen sektör ülke ekonomisiyle paralel bir gelişim ortaya koymaktadır. Dövizin ve ekonominin dalgalı durumlarından kendini en hızlı rehabilite eden sektörlerin başında iş makinaları sektörü gelmektedir.

Kazıcı yükleyiciler her geçen gün daha donanımlı ve daha teknolojik modelleri üretilmektedir. Sektör makine parklarını her yıl yenileyerek gelişmelere ayak uydurabilmek için istikrarlı bir ekonomiye ihtiyaç duymaktadır.