• 1
  • /
  • 7

Mini Kazıcı Yükleyici

Mini kazıcı yükleyici, inşaatlarda küçük çaplı malzemeleri kaldırıp indirmeye ve toprağı belirli ölçüde kazmaya yarayan araçtır.

Mini kazıcı yükleyiciler özellikle son yıllarda küçük ve ergonomik yapısı ile birçok inşaat alanında kullanılır hale gelmiştir. Küçük yapısından ötürü dar ve girilmesi zor alanlara girerek işini kolaylıkla halledebilmektedir. Hacmine oranla düşük ve orta ağırlıktaki malzemeleri kolayca kaldırabilmektedir. Küçük yapısından ötürü çokça tercih edilen araçlardan birisi olan mini kazıcı yükleyici, inşaatların vazgeçilmez parçası haline gelmiştir.

Mini Kazıcı Yükleyici Özellikleri

  • Dar alanlarda ve manevra kabiliyeti yüksek olacak inşaat bölgelerinde sıkça kullanılmaktadır. Yüksek hacme sahip araçların giremeyeceği bölgelere kolaylıkla girmesi ile inşaatlarda sürekli olarak kullanılmaktadır.
  • Mini kazıcı yükleyici inşaat alanlarında malzeme doldurma ve malzeme taşıma görevlerinde de sıklıkça kullanılmaktadır. Özellikle az tonajlı ürünleri kolaylıkla taşıyan ve kendisinden beklenilen performansı en iyi şekilde yerine getiren mini kazıcı yükleyiciler, son yılların inşaat alanlarında çokça kullanılmaktadır.
  • İnşaat alanlarında bina yapmadan önce temel kazma işlerinde kullanılmaktadır. Fakat mini kazıcı yükleyicilerin kepçe hacmi de küçük olduğundan ötürü inşaatlarda temel kazma işleri genellikle dozerlerin işi haline gelmektedir.
  • İnşaatlarda basit ve hafif tonajlı malzeme kaldırma işlerinde kullanılan mini kazıcı yükleyiciler, küçük ve ergonomik yapısı ile öne çıkmaktadır.
  • Mini kazıcı yükleyici inşaat alanlarında ortalama 2.5-3,5 ton ağırlığına kadar rahatlıkla malzeme kaldırabilmektedir. Hacmine oranla bu tür ağırlıkları kaldırması, inşaat alanlarının vazgeçilmezi haline gelmesinde temel sebeplerin başında gelmektedir.
  • Mini kazıcı yükleyiciler 45-70 HP gücüne sahip olmasının yanı sıra çalışma kapasiteleri son ölçümlere göre 0,35-0,43 metreküp arasında değişmektedir.

Mini Kazıcı Yükleyici Fiyatları

Yapılan malzemenin kalitesine ve marka değerine göre değişiklik göstermektedir. Bu anlamda mini kazıcı yükleyici fiyatları, piyasanın o anki değerine ve gücüne göre de artıp azalabilir. Günümüzde onlarca farklı mini kazıcı yükleyici araç yapan firma ve kuruluş olduğundan ötürü, bu firmaların yapmış olduğu araçları içerisinde kullanmış olduğu malzemenin dayanıklı olup olmadığı, kaç tona kadar ağrılık kaldırdığı ve aracın net ağırlığının ne kadar olduğu gibi etkenler mini kazıcı yükleyici fiyatlarının oynamasına neden olmaktadır.

Mini kazıcı yükleyici modelleri önümüzdeki süreç içerisinde çeşitlenerek artacağı gözüyle bakılmaktadır. Bu araçlar özellikle küçük ve dar inşaat alanlarında etkin olarak rol oynadığını ve kendisinden beklenilenin en iyi yapmaktadır. Ayrıca bu araçların şöför camı özel olarak korunmaktadır. Bu korumanın asıl sebebi hem aracı kullanan şoföre iş sonucu oluşacak kazaları önlemek hem de aracın küçüklüğünden dolayı üzerine gelen malzemelerin cam içerisinden geçişini önlemek içindir. Tüm araç modelleri, özellikle son yıllarda yapılan sağlamlık testlerinden tam puan almayı başarmıştır. Üzerine gelen ağır tonajlı malzemeler karşısında son derece dayanıklı kalan ve kendisinden beklenilenin en iyisi göstermektedir.

Mini Kazıcı Yükleyici Hangi Koşullarda Çalışmalı?

Mini kazıcı yükleyicilerin inşaat alanlarında iş yapmaya başlamadan önce lastiklerine bakılması gerekmektedir. Bu yüzden aracın lastikleri firmanın önermiş olduğu normlarda seyretmeli ve bu basıncın üzerine çıkmaması gerekmektedir. İdeal kabul edilen lastik basıncının altındaki araçlar, inşaat alanlarında kendisinden beklenilen performansı tam anlamıyla yerine getirememektedir. Aynı şekilde lastik basıncı normal değerlerin üstüne olan mini kazıcı yükleyicilerin lastikleri herhangi bir çıkıntıda patlayabilmektedir.

Mini kazıcı yükleyiciler inşaat bölgeleri gibi ağır alanlarda etkin olarak rol oynamaktadır. Bu yüzden aracın bakımına ait yönergeler periyodik bir şekilde yerine getirilmelidir.