Aradığınız kriterlere uygun ilan bulunamadı.
İlanlarımızı görüntüleyebilir, ya da iletişim kanallarımızdan bizimle iletişime geçebilirsiniz

SKREYPER (TEKERLEKLİ KAZIYICI)

Skreyper ya da kazıyıcılar, genellikle inşaat sahasında, yol yapım çalışmalarında, tarımda ve madencilik sektöründe kullanılan ve hafriyat temizleme ile zemin düzeltme işlemlerini mümkün olduğunca verimli hale getiren iş makinalarıdır. Sahada yapılacak işlere ve mevcut iş yüküne bağlı olarak tercih edilecek skreyper iş makinası türü de değişebilmektedir. Skreyper çeşitleri temel olarak dört gruba ayrılmaktadır. Her bir skreyper çeşidinin kendine özgü avantajları ve dezavantajları bulunmaktadır. Bu noktada sizin için en uygun olan skreyper türüne sahanızın gerekliliklerini göz önüne alarak karar vermeniz yararlı olacaktır.

Skreyper Türleri

Pek çok farklı sektörde, geniş arazi alanlarındaki toprak katmanlarının tesviye edilmesi, işlerin yürütülebilmesi için bir zorunluluktur.Skreyper tesviye işlemleri için en makul iş makinası olarak değerlendirilmektedir. Skreyper çeşitleri tek motorlu tekerlekli skreyperler, çift motorlu tekerlekli skreyperler, kaldırma skreyperleri ve çekme tipi skreyperler olarak dört gruba ayrılmaktadır. Tek motorlu skreyperler (tekerlekli kazıyıcılar) özellikle inşaat şantiyelerinde de kullanılan ve muhtemelen en yaygın olan skreyper türünü oluşturmaktadır. Tek motorlu skreyperler, yükü örten ve yukarıdan dışarı fırlamasını engelleyen bir hazne yapısına sahiptirler. Ayrıca bu iş makinalarında haznenin başka bir yere boşaltılmasında kolaylık sağlayan hidrolik kaldırıcılar da bulunmaktadır. Yine de bu iş makinasını kullanmanın bir dezavantajı bulunmaktadır. Çoğu zaman, sadece skreyperin çekilmesi için değil, aynı zamanda toprağı parçalamak adına yeterli kuvvet ve momentumu elde etmek için römorku da itmek gerekmektedir. Bu bazen bu iş makinasını kiralamanın maliyetini artırabilir, çünkü bu iş makinasını kullanmak için aynı zamanda büyük bir dozere de ihtiyacınız olacaktır. Bu sebeple skreyper fiyatları ile hizmet alımı yapmak üzere skreyper tesviye fiyatları dikkatle incelenerek bütçenize en uygun olanı tercih etmeniz söz konusu olabilir. Biraz daha zorlu araziler için çift motorlu tekerlekli skreyperlerin kullanımı uygun olacaktır. Bu skreyperler yalnızca aracın kendisinde değil, aynı zamanda treylerde de güçlü bir motor içermektedir. Bu ekstra güç kapasitesi, zorlu arazilerde çalışma kolaylığı sağlamaktadır.Traktör skreyper olarak da anılan bu iş makinaları tarım faaliyetlerinde de tercih edilmektedir. Bu skreyper türü ayrıca ıslak koşullarda veya kum gibi yumuşak topraklarda da kullanılabilmektedir.

Çekme tipi skreyperler, adından da anlaşılacağı gibi, tahrik edilebilmesi için bir traktöre takılması gereken, motorsuz bir römorktur. Bu tip bir skreyperin motoru yoktur, bu nedenle boyutuna dayanabilecek kadar büyük başka bir araç tarafından çekilmesi gerekir. Çiftçilik projeleri ve yumuşak topraklar için daha uygun olan çekme tipi skreyper makinesi küçük olabilir ve tekerlekli kazıyıcı kadar işlevsel olmayabilir ancak yerel çiftçi için çok verimli olduğu düşünülmektedir.

Tekerlekli Kazıyıcı Fiyatları

Tekerlekli kazıyıcı ya da skreyper fiyatları üretici marka ve iş makinasının modeline göre değişkenlik gösterebilmektedir. Genel anlamda skreyperler diğer iş makinası türlerine kıyasla daha uygun fiyatlıdır. Aynı zamanda skreyperler geniş yelpazede çeşitliliğe, boyuta ve motor hacmine sahip olabildiğinden iş yükünüzü ve bütçenizi göz önüne alarak size en uygun olan skreyperi satın alabilirsiniz.

Skreyper (Tekerlekli Kazıyıcı) Kiralama

Döviz kurundaki artış iş makinası fiyatlarına da önemli ölçüde yansımaktadır. Günümüzde çoğu şirket ya da kuruluş ihtiyaç duyduğu iş makinası türlerini satın almak yerine kiralamayı tercih etmektedir. Şantiye ya da herhangi bir sahada ihtiyaç duyulan iş makinası türü ve sayısı özellikle büyük projelerde oldukça fazla olabilmektedir. Böyle durumlarda proje süresince ihtiyaç duyulan iş makinasının kiralanması maliyeti düşürmektedir. Bu noktada skreyper (tekerlekli kazıyıcı) kiralama seçeneği de söz konusu olmaktadır.Skreyper fiyatları çoğu şirket için nispeten uygun bulunsa da küçük ölçekli bir kuruluşsanız kiralama seçenekleri sizin için stratejik bir öneme sahip olabilir.